جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی در تایلند

به این مطلب امتیاز دهید

جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی در کشور تایلند قرار دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کشور تایلند به حساب می آید. این جزیره در استان کرابی واقع شده است و معروف به زیبایی مناظر طبیعی خیره کننده ، سواحل زیبا و فعالیت های ابی متنوع است. در واقع ، جزیره فی فی در کشور تایلند به عنوان یک جواهر طبیعی در خلیج تایلند شناخته می شود.

جزیره فی فی در تایلند کجاست ؟

جزیره فی فی (Phi Phi Island) در کشور تایلند در خلیج آندامان واقع شده است. دقیق‌ تر، این جزیره در استان کرابی (Krabi) واقع شده و تا بانکوک حدود 850 کیلومتر فاصله دارد.

جزیره فی فی شامل دو جزیره اصلی به نام‌های “کوه فی فی لی” (Koh Phi Phi Leh) و “کوه فی فی دون” (Koh Phi Phi Don) می‌شود. جزیره فی فی لی که مشهورترین بخش جزیره فی فی است، جایی است که شهرت بیشتری به خاطر لوه دالام و خلیج مایا با ساحل زیبای مایا بیچ (Maya Bay) کسب کرده است. جزیره فی فی دون هم به عنوان جزیره‌ ای مسکونی و با تمرکز بر توریسم و خدمات گردشگری شناخته می‌شود.

 

جزیره فی فی در تایلند
جزیره فی فی در تایلند

 

موقعیت جغرافیایی جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی (Phi Phi Island) در جنوب غربی تایلند واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این جزیره به صورت تقریبی به شرح زیر است:

جزیره فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh): واقع در خلیج آندامان، در استان کرابی (Krabi)، دریای آندامان.

جزیره فی فی دون (Koh Phi Phi Don): واقع در خلیج آندامان، در استان کرابی (Krabi)، دریای آندامان.

جزیره فی فی در تایلند حدود 45 کیلومتری جنوب غربی بندر پوکت (Phuket) و 40 کیلومتری جنوب بندر کرابی (Krabi) قرار دارد. این جزیره در قلب خلیج آندامان واقع شده و به دلیل زیبایی های طبیعی خیره کننده، سواحل زیبا و آب آبی فراوان، مقصدی محبوب برای گردشگران و مسافران از سراسر جهان است.

آب و هوای جزیره فی فی در تایلند

آب و هوای جزیره فی فی در تایلند، در کل به عنوان آب و هوای استوایی معروف است. در اینجا می‌توانید اطلاعاتی درباره آب و هوای این جزیره در نظر بگیرید:

فصل بارشی

جزیره فی فی دارای دو فصل بارشی است. فصل بارشی اصلی از ماه آوریل تا اکتبر است با بارش بیشتر در ماه‌های می و نوامبر. در این فصل، بارش‌ های شدید و رگبار ها ممکن است رخ دهد. بنابراین، در این فصل ممکن است طوفان‌ های استوایی نیز رخ دهد.

فصل خشک

فصل خشک در جزیره فی فی در تایلند  از ماه نوامبر تا مارس است. در این فصل، بارش کمتری رخ می‌دهد و روزهای آفتابی و آب و هوای خوبی وجود دارد. این فصل معمولاً به عنوان فصل گردشگری پرطرفدارتر در نظر گرفته می‌شود.

دما در جزیره فی فی در تایلند

در جزیره فی فی، دما در طول سال بالا و پایین نسبتاً ثابت است. دمای متوسط در طول سال حدود 28-32 درجه سانتیگراد است. در فصل خشک، دما معمولاً بین 25-30 درجه سانتیگراد و در فصل بارشی بین 28-32 درجه سانتیگراد است.

رطوبت

جزیره فی فی به دلیل آب و هوای استوایی، دارای رطوبت بالایی است. رطوبت هوا معمولاً در حدود 70-90 درصد قرار دارد.

بهترین زمان بازدید از جزیره فی فی در تایلند

بهترین زمان برای بازدید از جزیره فی فی در تایلند به عنوان مقصد گردشگری، فصل خشک (ماه نوامبر تا مارس) است، زیرا در این فصل آب و هوا خنکتر و بارش کمتری وجود دارد، اما در هر صورت، برای سفر به این جزیره، در دسترس بودن پیش‌بینی آب و هوا و شرایط جوی مهم است و نظر شخصی گردشگران برای آب و هوای مناسب با سلیقه ی خود.

سواحل جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی (Phi Phi Island) در تایلند به خاطر سواحل زیبا و شناخته شده‌ ای که دارد، شهرت زیادی کسب کرده است. در ادامه، به برخی از سواحل معروف جزیره فی فی اشاره می‌کنیم

ساحل لوه دالوم (Loh Dalum)

این ساحل در جزیره فی فی دون (Koh Phi Phi Don) قرار دارد و یکی از محبوب‌ ترین سواحل جزیره است. با آب آبی آرام و شن‌ های سفید، لوه دالوم مکانی ایده‌ آل برای شنا و آب‌ بازی است. همچنین، در اطراف ساحل، رستوران‌ ها، کافه‌ ها و فروشگاه‌ های گردشگری وجود دارد.

ساحل لانگ بیچ (Long Beach)

این ساحل نیز در جزیره فی فی دون واقع شده و یکی از ساحل‌ های دلباز جزیره فی فی در تایلند است. با پهنای ساحل و آب آبی آرام، لانگ بیچ مکانی مناسب برای استراحت، آفتاب‌ گرفتن و شنا است.

ساحل هین خلانگ (Hin Khlang)

این ساحل در جزیره فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh) قرار دارد و برخلاف سایر سواحل، شن و ماسه ندارد. اما با مناظر زیر آب زیبا و غواصی بی‌نظیر، ساحل هین خلانگ یک منطقه عالی برای علاقه‌ مندان به غواصی و شنا در آبهای آبی آندامان است.

این ها تنها چند نمونه از سواحل معروف جزیره فی فی در تایلند هستند. اما این جزیره با سواحل زیبا و متنوع خود، به شما امکان می‌دهد تا لحظاتی آرام و شاداب را در کنار آب و هوای استوایی در جزیره فی فی در تایلند سپری کنید.

جمعیت جزیره فی فی در تایلند

جمعیت جزیره فی فی (Phi Phi Island) در تایلند به دلیل ماهیت گردشگری و محدودیت‌ های جغرافیایی، به طور مستقل قابل تعیین نیست. در واقع، جزیره فی فی دارای دو بخش اصلی به نام‌های فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh) و فی فی دون (Koh Phi Phi don) است.

فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh) یک جزیره کوچکتر است و پرهیزگاه ملی محافظت شده‌ای است. این جزیره اصلی در فیلم “شبگردی در فی فی” (The Beach) معروف است و به عنوان مقصد گردشگری محبوبی برای بازدید کنندگان از سراسر جهان شناخته می‌شود.

فی فی دون (Koh Phi Phi Don) جزیره بزرگتری است که جمعیت بیشتری دارد. این جزیره دارای هتل‌ ها، رستوران‌ ها، فروشگاه‌ ها و تجارت گردشگری است و به عنوان مقصد توریستی محبوب شناخته می‌شود. با این حال، بنا به گزارشات اخیر، جمعیت دقیق جزیره فی فی دون در حال تغییر است و بستگی به فصل گردشگری و تقاضا دارد.

به طور کلی، جمعیت جزیره فی فی در تایلند ممکن است در فصل‌ های پربازدید گردشگری افزایش یابد و در فصل‌های کمبود تقاضا کاهش یابد.

 

جزیره فی فی در تایلند
جزیره فی فی در تایلند

 

معبد های جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی در تایلند دارای چند معبد مهم و معروف است که می‌ توانید در طول سفر خود به این جزیره از آن ها بازدید کنید. در ادامه، به برخی از معابد جزیره فی فی در تایلند اشاره می‌کنیم و آن ها را بررسی می کنیم:

معبد واتساوالوه در جزیره فی فی در تایلند

این معبد در شهرک تونگ ساخی (Tong Sai) در جزیره فی فی دون واقع شده است. معبد واتساوالوه یک معبد بودایی است که با استفاده از طرح‌های رنگارنگ و نمای هنری زیبا تزئین شده است. مسافران می‌ توانند در این معبد آرامش و انرژی مثبت فضا را تجربه کنند و از مناظر طبیعی بسیار زیبای اطراف لذت ببرند.

معبد لوهباک جزیره فی فی

این معبد در نزدیکی ساحل لوه دالوم (Loh Dalum) در جزیره فی فی دون قرار دارد. معبد لوهباک یک معبد کوچک و زیبا است که به تصویر گری بودایی معروف است. با صنایع دستی هنری جالب و دیدنی، این معبد یک مقصد جذاب برای بازدید کنندگان و مسافران است.

معبد لوه ساماه (Loh Samah Bay Temple) در جزیره فی فی در تایلند

این معبد در نزدیکی خلیج لوه ساماه (Loh Samah Bay) در جزیره فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh) قرار دارد. معبد لوه ساماه یک معبد کوچک و اسرارآمیز است که در محیطی طبیعی بکر قرار دارد. این مکان معمولاً توسط بازدید کنندگان استفاده می‌شود تا استراحت کنند و از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند.

این تنها چند نمونه از معابد معروف در جزیره فی فی در تایلند هستند. بازدید از این معابد می‌تواند به شما امکان دهد تا با فرهنگ و تاریخ تایلند آشنا شوید و تجربه‌های دینی و آرامش بخشی را تجربه کنید.

دیدنی های جزیره فی فی در تایلند

به خاطر روند تاریخی جزیره فی فی در تایلند و زیبایی‌های طبیعی آن، این جزیره دارای بسیاری از دیدنی‌های جذاب است. در ادامه، برخی از دیدنی‌ های برتر جزیره فی فی در تایلند را با یکدیگر بررسی می کنیم.

خلیج مایا (Maya Bay) واقع در جزیره فی فی در تایلند

این خلیج در جزیره فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh) واقع شده و به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در تایلند شناخته می‌شود. خلیج مایا با سواحل سفید پوش، آب آبی صاف و تپه‌ های سبز اطراف آن، یکی از زیبا ترین و محبوب ترین جاذبه‌ های جزیره فی فی در تایلند است.

خلیج لوه ساماه (Loh Samah Bay)

این خلیج زیبا در جزیره فی فی لئو واقع شده و با آب‌ های آبی و صاف، صخره‌ های بلند و مناظر طبیعی خیره‌ کننده، جذابیت زیادی دارد. می‌توانید در این خلیج شنا کنید و از مناظر بسیار زیبا لذت ببرید.

ساحل لوه دالوم (Loh Dalum Beach)

این ساحل زیبا در جزیره فی فی دون قرار دارد و با شن‌ های سفید پوش، آب آرام و فضای آرامش بخش، محبوبیت زیادی دارد. می‌ توانید در این ساحل از آفتاب‌ تابستانی لذت ببرید و از ورزش‌ های آبی مختلفی مانند شنا و اسکی روی آب استفاده کنید.

ساحل مایا بی (Maya Bay) در جزیره فی فی در تایلند

این ساحل زیبا در جزیره فی فی لئو (Koh Phi Phi Leh) قرار دارد و به علت شهرت فیلم “The Beach” با بازی لئوناردو دی‌ کاپریو، بسیار معروف است. با سواحل سفیدپوش، آب آبی صاف و صخره‌ های بلند اطراف آن، این ساحل یکی از زیبا ترین مکان‌ های جزیره فی فی در تایلند است.

خلیج لوه ساماه (Loh Samah Bay)

این خلیج در جزیره فی فی لئو واقع شده و با آب کریستالی و صخره‌ های بلند اطراف، یکی از جاذبه‌ های طبیعی زیبای جزیره فی فی در تایلند است. می‌توانید در این خلیج شنا کنید و از تفریحات دریایی زیبا لذت ببرید و سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

غار وایکینگ (Viking Cave) در جزیره فی فی در تایلند

این غار معروف در جزیره فی فی لئو قرار دارد و به علت دیواره‌ های داخلی آن که با نقاشی‌ های نمادین و طرح‌ های وایکینگ تزئین شده‌ اند، بسیار جالب است. این غار معمولاً به عنوان مقصد تور های قایقی است که در طول سفر دریایی به دیدن زیبایی های اطراف می‌ روند.

ساحل شرقی (East Beach) جزیره فی فی در تایلند

این ساحل در جزیره فی فی دون واقع شده و با ساحل‌ های سفید پوش، آب آرام و فضای آرامش بخش، بسیار دل‌ انگیز است. می‌ توانید در این ساحل قدم بزنید، از حمام آفتاب و از چشم انداز زیبای اقیانوس لذت ببرید .

مانکی بیچ (monkey beach)

مانکی بیچ (Monkey Beach) یکی از دیدنی‌ های مشهور در جزیره فی فی در تایلند است. این ساحل در جنوب غربی جزیره فی فی دون (Koh Phi Phi Don) قرار دارد و به دلیل وجود جمعیتی از میمون‌ های وحشی که در این ناحیه زندگی می‌کنند، شهرت دارد. مانکی بیچ به خاطر تعامل بین گردشگران و میمون‌ های وحشی معروق است که اغلب به جست و جوی غذا و تعامل با مردم می‌آیند. این تجربه ممکن است برای برخی از گردشگران جالب و جذاب باشد.

ضمن این که از لحاظ طبیعی نیز مانکی بیچ یک ساحل بسیار زیبا است. شن‌ های سفید پوش، آب آبی صاف و مناظر طبیعی اطراف آن، جذابیت بیشتری به این منطقه می‌ بخشد. می‌ توانید در این ساحل از آفتاب‌ تابستانی لذت ببرید، شنا کنید و از منظره‌ های زیبا بهره ‌برداری کنید. برای دسترسی به مانکی بیچ، می‌توانید از قایق‌ های توریستی استفاده کنید که از ساحل لوه دالوم (Loh Dalum Beach) و یا ساحل تونسای (Tonsai Beach) به سمت آن حرکت می‌کنند.

جزیره بامبو ( bamboo island )

جزیره بامبو (Bamboo Island) یکی از جزایر زیبا و محبوب در جزیره فی فی در تایلند است. این جزیره دریایی دریاچه اندامان (Andaman Sea) قرار دارد و در فاصله کوتاهی از جزیره فی فی دون (Koh Phi Phi Don) قرار گرفته است. جزیره بامبو با سواحل شنی سفید پوش و شکل قلب مانند، آب آبی صاف و مناظر طبیعی خیره‌ کننده، یک مقصد عالی برای توریست‌ ها است.

این جزیره به دلیل آرامش و طبیعت خود واقعی، محبوبیت زیادی دارد. شما می‌ توانید در اینجا از آفتاب‌ تابستانی لذت ببرید، شنا کنید، غواصی انجام دهید و از بزرگ ترین ساحل شنی تایلند لذت ببیرید و تجربه ای متفاوت داشته باشید یا از رویایی در کنار ساحل درختان نخل افتاده لذت ببرید.

کوه لیپه  (koh lipe)

کوه لیپه یکی از جاذبه‌ های طبیعی مهم در جزیره فی فی در تایلند است. این کوه در ناحیه جنوبی جزیره فی فی دون (Koh Phi Phi Don) قرار دارد و یکی از مناظر زیبای جزیره است.کوه لیپه با تراکم بالای درختان سبز، صخره‌ های سنگی و آب آبی صاف دریاچه اندامان (Andaman Sea)، یک چشم‌ انداز طبیعی خیره‌ کننده ایجاد کرده است.

از بالای کوه لیپه، می‌توانید دید بهتری از مناظر 360 درجه جزیره فی فی و سواحل آن، به عنوان یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری تایلند داشته باشید. همچنین، این منطقه یک مقصد عالی برای علاقه‌مندان به صعود کوه، پیاده‌روی و عکاسی است.برای رسیدن به کوه لیپه، باید از جزیره فی فی دون شروع کنید. می‌توانید با قایق یا کایاک از سواحل جزیره فی فی دون به سمت کوه سفر کنید. همچنین، تورهای قایقرانی نیز می‌توانند شما را به این منطقه ببرند.

تفریحات جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی در تایلند، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در جنوب شرقی آسیا است و برگزار کننده ی تفریحات متنوعی است. در زیر، تعدادی از تفریحات و فعالیت‌ های محبوب در جزیره فی فی را با هم بررسی می کنیم.

شنا و غواصی در جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی دارای آب‌ های زیبا و غواصی فوق‌ العاده لذت بخشی است. می‌توانید در اینجا شنا کنید و جهان زیر آب زنده‌ای که شامل ریف‌ های کرالی و ماهیان رنگارنگ است را ببینید.

بازدید از شاهکارهای طبیعی

جزیره فی فی در تایلند دارای مناظر طبیعی خیره‌ کننده‌ای مانند منظره‌ های ساحلی شنی، صخره‌ های بسیار زیبا روی آب و غار های زیبا است. بازدید از مناطقی مانند کوه لیپه (Loh Samah Bay) و خلیج مایا (Maya Bay) را توصیه می‌کنم.

قایق‌گردی و تورهای دریایی

شما می‌ توانید با قایق یا کایاک به دور از جزیره سفر کنید و از مناظر دریایی و سواحل زیبا لذت ببرید. تور های قایقرانی نیز از جزیره فی فی برگزار می‌ شوند و شما را به مناطق جذابی مانند جزیره بامبو (Bamboo Island) و جزیره موساندا (Mosquito Island) می‌ برند.

پیاده‌روی و صعود به کوه های جزیره فی فی در تایلند

برای علاقه‌مندان به پیاده‌روی و صعود کوه، کوه لیپه (Loh Samah Bay) و کوه تونسای (Tonsai Bay) فرصت‌هایی عالی را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از بالای این کوه‌ها مناظری شگفت‌انگیز از جزیره را تماشا کنید.

قایق های شیشه‌ ای

شما می‌ توانید از قایق های شیشه‌ ای استفاده کنید تا به راحتی زیر آب را ببینید و از دیدن زندگی زیر آب متحیر شوید.

شب‌ زنده‌ داری و مهمانی در ساحل

جزیره فی فی در تایلند شب‌های بسیار جذابی دارد. م ی‌توانید در ساحل‌ های شنی تابستانی به مهمانی‌ های شبانه بروید، در رستوران‌ ها و بارها شام بخورید و از شب زنده‌ داری و موسیقی لذت ببرید.

 

 

جزیره فی فی در تایلند
جزیره فی فی در تایلند

 

برنامه های شبانه جزیره فی فی در تایلند

برنامه‌ های شبانه در جزیره فی فی در تایلند بسیار زیاد و متنوع هستند. این جزیره شب‌ های پر انرژی و بسیار جذابی دارد که شما را در برابر تفریحات شبانه‌ روزی متنوع و سرگرم‌ کننده قرار می‌ دهد. در زیر چند فعالیت و برنامه شبانه محبوب در جزیره فی فی را بررسی می کنیم.

مهمانی در ساحل جزیره فی فی در تایلند

ساحل‌ های جزیره فی فی در شب‌ ها تبدیل به مناطقی برای مهمانی و تفریح شبانه می‌ شوند. رستوران‌ ها و بار های ساحلی با موسیقی زنده، نور پردازی جذاب و جشن‌ های شبانه پر انرژی شما را به خود جذب می‌ کنند و تجربه ای منحصر به فرد شبانه برای شما به ارمغان می آورد.

بازدید از بارها و کلاب ها

جزیره فی فی دارای بارها و کلوپ‌ های معروفی است که شبانه‌ روزی فعالیت می‌ کنند. می‌ توانید به موسیقی زنده گوش دهید، رقصیدن را تجربه کنید و با دیگر گردشگران و مسافران از سراسر جهان آشنا شوید.

بازدید از بازار شبانه جزیره فی فی در تایلند

بازار شبانه جزیره فی فی در تایلند یک مکان پر طرفدار برای خرید هدایا، لباس‌ های محلی، محصولات دست‌ ساز و غذا های محلی است. به بازار شبانه بروید و از خرید اقلام یادگاری و آشنایی با فرهنگ و هنر محلی تایلند لذت ببرید.

قایق های شیشه‌ ای شبانه

تجربه قایق های شیشه‌ ای شبانه یک تفریح منحصر بفرد است. در شب، با استفاده از این قایق ها می‌ توانید زیرآب را ببینید و به زیبایی‌ های زیر آب جزیره فی فی در تایلند نگاهی بیندازید.

پیاده‌روی شبانه در سواحل جزیره فی فی در تایلند

ساحل‌ های جزیره فی فی در تایلند در شب با نور قوی که از رستوران‌ ها و بار ها می‌تابد، زیبایی خاصی دارند. می‌ توانید در ساحل‌ ها پیاده‌ روی کنید، به صدای موج‌ ها گوش دهید و لحظات آرام و شادی را تجربه کنید.

جزایر اطراف جزیره فی فی در تایلند

 

جزایر اطراف جزیره فی فی در تایلند به چهار دسته تقسیم می شوند:

جزیره بامبو آیلند(bamboo iland)

جزیره مایا بی (maya bay)

کوه یائو یای (koh yao yai)

کوه یائو نوی (koh yao yai)

تور های یک روزه جزیره فی فی در تایلند

تور های یک روزه جزیره فی فی در تایلند به سه قسمت تقسیم می شود که در ادامه به تفاوت های این سه تور می پردازم:

تور های ارزان

این تور ها توسط شرکت های تایلندی برگزار می گردد و کیفیت تور به شدت پایین است. این تور ها با قایق های چوبی بزرگ (big boat) برگزار می شود و حدود 300 مسافر به همراه دارد که اکثرا با مسافر های چینی و هندی همراه است و فاقد ایرکاندیشن هستند و کیفیت غذا ها و خدمات بسیار پایین است وعلی رقم نرخ پایین این تور ها به مسافران به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

تور های نرمال

به این تور ها، تور استاندارد نیز گفته می شود. این تور ها با قایق های لانگ تیل (چوبی بزرگ) و قایق های تندرو برگزار می گردد و تمامی خدمات و نهار این تور ها همگی معمولی هستند و معمولا شرکت های ایرانی تور های روزانه را با این شرکت ها برگزار می کنند.

تورهای وی آی پی

این تور ها توسط شرکت های بین المللی بزرگ مانند شرکت های آندامان و اینترنشنال و … صورت می گیرد. این تور ها با قایق های تند رو برگزار می شود و کمپانی برگزار کننده خود دارای 300 الی 400 قایق تندرو مدل جدید می باشد و بهترین و با کیفیت ترین خدمات را نیز ارائه می دهد و از تمامی مارکت ها در این تور ها حضور دارند (آمریکا ، اروپا ، استرالیا و…).

این تور ها همچنین توسط لیدر بین المللی و فوق حرفه ای هدایت و راهنمایی می شوند. پذیرایی این دسته از تور های یک روزه بسیار عالی و با کیفیت است همچنین دارای ناهار های بین المللی عالی هستند و از همه مهم تر این تور توقف در کنار جزایر بکر و بسیار زیبا را نیز به همراه دارد. برای مشاوره در مورد تور های وی آی پی، کافی است با بخش فروش آژانس سفر های دلربای ایرانیان تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره شوید.

 

جزیره فی فی در تایلند
جزیره فی فی در تایلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط از طریق واتس اپ
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟
Call Now Button